Gå till innehåll
Östersunds cykelklubb
Östersunds cykelklubb

Förnya ditt medlemskap innan sista april!

Förnya ditt medlemskap här: https://apply.cardskipper.se/8y6

ÖCK tröja

Kommande medlemskapsåret löper 2023-05-01 till och med 2024-04-30. Vi har samma otroligt förmånliga medlemsavgifter som förra året: 100 kr för individuella medlemmar, och 150 för familjemedlemskap - upp till 2 vuxna och obegränsat antal barn.

Vi använder Cardskipper för både medlemskapsansökan samt betalning av medlemsavgiften, som nu sker samtidigt. Skulle medlemskap av någon anledning inte beviljas så återbetalas ev. inbetalda avgifter.

Vad år fördelen med att vara ÖCK medlem?

Du får bl.a. idrottsförsäkring, möjlighet att delta i alla klubbens träningar och sociala aktiviteter, få rabatter på bl.a cykelliftkort, köpa våra nya snygga klubbkläder till självkostnadspris, påverka klubbens inriktning och utbud, samt tävla för ÖCK om du vill. I dagsläget är vi över 600 medlemmar som bidrar till att cykelkulturen lever och utvecklas i Jämtland.

Förnya och betala ditt medlemskap här Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.!

Publicerad: 2023-04-20

Senast uppdaterad: 2023-04-20

Författare: Matt X. Richardson

Sponsorer